Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri İçin Gerekli Belgeler

Çek Cumhuriyeti Başvuru Şartları

Çek Cumhuriyeti'nde eğitim almak için temel koşul, 12 yıllık bir lise diplomasına sahip olmaktır. Eğer Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, yüksek lisans okumak istediğiniz bölüme yakın bir bölümün lisans eğitimini tamamlamış olmanız gerekmektedir.


📜 Çek Cumhuriyeti Üniversitelerine Nasıl Başvururum?

Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversitelere başvurmak için öncelikle arama motorumuzu kullanarak, Çek Cumhuriyeti'nde üniversite okumak istediğiniz üniversiteyi bulabilirsiniz. Aradığınız üniversiteyi bulduktan sonra üniversitenin websitesine girip gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Eğer tüm bu süreçte hatasız ve başarılı bir şekilde başvuru yapmak istiyorsanız, biz Unioku Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, başvurularınızda uzman kadromuzla size danışmanlık veriyoruz. Biraz önce bahsettiğimiz gibi üniversitelerin websitelerinde adım adım başvuru yollarını açıklayan çizelgeleri bulup, başvuru adımlarınızı resmi bir şekilde öğrenebilirsiniz.Documents


📌 Çek Cumhuriyeti Üniversiteleri İçin Gerekli Belgeler

Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversiteler için hangi belgeler lazım? Çek Cumhuriyeti üniversiteleri için gerekli evrak listesi nedir?
Hangi üniversiteye başvurmak istediğinize karar verdikten sonra, üniversitenin giriş koşulları ve son başvuru tarihleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için üniversiteyle iletişim kurmanız gerekmektedir. Biz Unioku Yurt Dışı Eğitim olarak sizin adınıza tüm bu resmi prosedürleri yürütüyoruz. Çek Cumhuriyeti'nde her üniversitenin kendine ait başvuru koşulları bulunmaktadır ve bu koşullar bir programdan diğerine farklılık gösterir. Bu nedenle, her zaman üniversitenin web sitesindeki özel gereksinimleri kontrol etmenizi öneririz.

  • Türkiye'den aldığınız 12 yıllık lise diploması
  • Eğer lisans mezunuysanız, lisans diplomanız ve lisans transkriptiniz
  • Özenle hazırlanmış bir CV
  • Üniversitede neden okumak istediğinizi açıklayan bir motivasyon mektubu
  • Üniversite başvuru ücreti ödediğinize dair bir dekont
  • Üniversite başvuru formu
  • İngilizce B2 sertifikası, eğer yoksa hazırlık okullarına katılabilirsiniz.

Evrakları nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız veya profesyonel bir destek almak istiyorsanız, başvuru butonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz!