Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Dünyamız her geçen gün daha büyük bir global köye dönerken yurt dışında eğitim almakta her zamankinden daha kolay hale geldi. Özellikle Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri sayesinde Almanya’da yer alan en kaliteli üniversitelerde eğitim görmek ve gerekli işlemleri yaptırmak son derece kolay bir hal aldı. Her geçen gün daha fazla gelişen Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri sayesinde öğrenciler başvuru yaptıkları üniversitede daha az ret kararı almaya başlamaları da bu yenilikçi hizmet anlayışının ürünlerinden birisi olmaktadır. Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri içerisinde dil eğitimi, yaz okulları, lisans başvurusu, yüksek lisans başvurusu ve lise programları yer almaktadır. Almanya eğitim danışmanlığı sayesinde gençler hayallerindeki eğitimi kolaylıkla ulaşabilirler.

Almanya’da Üniversite Okumak

Dış eğitimi denildiğinde akla ilk gelen seviye Almanya en iyi üniversiteler olmaktadır. Büyük sebebi ise kaliteli ve dünya çapındaki eğitimlerinin yanı sıra eğitimin ücretsiz olmasıdır. Almanya üniversite fiyatları denildiğinde sadece yıllık olarak verilen ve ülkemizde de harç olarak isimlendirilen ödemeler yeterli olmaktadır.

Almanya Üniversitelerinde Eğitim Ücreti

Almanya da üniversite okumaya karar verdiğinizde elbette ki ilk baktığınız kriter Almanya’da üniversite fiyatları olacaktır. İyi haber şu ki Almanya’da üniversite okumak isterseniz bunun için herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Sadece 6 ayda bir ödenmesi gereken 170 ile 330 € civarındaki harç ücretleri bulunmaktadır. Bunun yanında üniversitenin yer aldığı eyaletteki tüm ulaşım araçlarından da ücretsiz bir şekilde yararlanmak mümkün olmaktadır. Elbette ki tüm bu avantajlarının yanında dünya üniversiteleri arasında ilk 500 sırada yer alan üniversitelerde eğitim almak ayrıcalık olacaktır.

Üniversite Giriş Şartları

Almanya'da eğitimi almanın bir diğer avantajlarının ise üniversitelerine giriş şartlarının dünyanın birçok ülkesine oranla daha kolay olmasıdır. Almanya'da üniversite okuma şartları denildiğinde 2 temel zorunluluk bulunmaktadır. Bunlardan ilki ÖSYM yerleştirme puanı olurken ikincisi ise dil şartının yerine getirilmesidir. Almanya'da üniversite okumak için gerekli olan genel şartlar ise şunlar olmaktadır.
· Ülkemizde 4 yıllık lisans eğitimi veren bir üniversiteye yerleşmiş olmak, 2 yıllık ön lisans mezunu olmak ya da 4 yıllık açık öğretim bölümü mezunu olmak,
· Lise eğitimini tamamlamış olmak,
· 18 yaşını doldurmuş olmak,
· B2 ya da C1 seviyesinde Almanca dil bilgisine sahip olmak,

Almanya’da Yüksek Lisans Yapmak

Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri içerisinde lisans eğitimini tamamlamış ve akademik kariyerinde yükselmek isteyenlerin tercih ettiği yüksek lisans programları da yer almaktadır. Almanya’da lisans eğitimlerinin ücretsiz olması gibi yüksek lisans eğitimleri de ücretsiz olarak verilmektedir. Almanya'daki üniversitelerde yer alan yüksek lisans eğitim programlarının önemli bir kısmının İngilizce olması ise en büyük avantajlarından birisi olmaktadır.

Yüksek Lisans Şartları

Almanya’da yüksek lisans yapmak için istenilen şartlar kolaylıkla yerine getirilebilmektedir. Yüksek lisans şartları içerisinde yeterli dil bilgisi ve başvuru yapacağınız yüksek lisans bölümüne ait lisans eğitimini de almış olduğunuz derslerin başarıları bulunmaktadır. Üniversiteler öncelikle lisans transkriptinizde yer alan ders başarılarını değerlendirecek daha sonra da eğitim görmek istediğiniz programın diline göre dil yeterliliği arayacaktır. Almanca eğitim veren yüksek lisans programına başvuracaksınız istenilen dil seviyesi genellikle C1 olmaktadır. İngilizce eğitim veren bir programa başvuru yapacaksanız o zaman dil seviyenizin en az B2 olması beklenmektedir.

Almanya Lisans ve Meslek Programları

Almanya’daki eğitimler birçok farklı düzeyde verilmektedir. Bunlardan birisi de lisans ve meslek programları olmaktadır. Lisans ve meslek programları özellikle mezun olduktan sonra çalışacağına mı yoksa akademik kariyerine devam mı edeceğine karar veremeyenler için en uygun seçenek olmaktadır. Çünkü bu ikili eğitimle derslere devam ederken aynı zamanda çalışma imkanı da bulabilirsiniz. Farklı modelleri bulunan ikili çalışma sayesinde sadece üniversite diploması almaz aynı zamanda eğitim derecesiyle tamamlamanıza da olanak tanır. Bu özel program, çalışmanın ve eğitimin en iyi yanlarını birleştirerek daha geniş kapsamlı bilgi alınmasını sağlar. Bunun yanında uygulama ortaklarından eğitim maaşları alınır ve profesyonel dünyaya giriş yapmış olursunuz.

İkili Programın Türleri

Almanya danışmanlığı hizmetleri içerisinde en sık alınan hizmetlerden birisi de ikili program hizmetleri olmaktadır. Çünkü ikili çalışma programları kendi arasında 4 farklı türe ayrılmaktadır. Bunlar:
· Yarı zamanlı ikili çalışma programı,
· Entegre ikili çalışma programı
· Uygulamaya entegre ikili çalışma programı,
· Eğitime entegre ikili çalışma programı,
Entegre eden ikili çalışmalar ve uygulamaya entegre eden ikili çalışmalar pratik deneyimi çok az olan ya da hiç olmayanlar için uygun olmaktadır. Yarı zamanla ilgili çalışma programı ve entegre ikili çalışma programı ise profesyonel hayatına devam ederken eğitim görmek isteyen kişiler için uygun olmaktadır. Aday öğrenciler tarafından en çok tercih edilen tür lise eğitime entegre eden ikili çalışma programları olmaktadır.

Almanya Lisans Tamamlama

Ülkemizde de olan bir sistem olan lisans tamamlama 2 yıllık bölümleri bitirdikten sonra dikey geçiş yaparak 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamak anlamına gelmektedir. Ülkemizde tamamladığınız 2 yıllık eğitiminden sonra lisansınızı Almanya üniversitelerinde de tamamlayabilirsiniz. Almanya eğitim danışmanlığı hizmetleri sayesinde gerekli olan şartları kolaylık yerine getirerek lisans eğitiminizi tamamlayan atabilirsiniz Almanya lisans tamamlama için tercih edeceğiniz en iyi yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri sayesinde istenilen şartları kısa süre içerisinde ve kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Lisans tamamlamak için gerekli olan şartlar ise şunlar olmaktadır:
· Almanya'da denkliği bulunan bir meslek yüksekokulunda ön lisans diplomasına sahip olmak,
· Geçerli sayılan sertifika programlarından en az c bir seviyesinde denk olan sertifikaya sahip olmak,

Almanya Dil hazırlık Okulları

Almanya en iyi üniversiteler eğitim almak için en önemli şartlardan birisi olan dil yeterliliğini geçebilmek için dil hazırlık okulları büyük katkı sağlamaktadır. Almanya’da eğitim almak isteyip yeterli Almanca dil bilgisine sahip olmayanların tercih ettiği dil hazırlık okulları eğitim süreleri genellikle bir yıl olmaktadır. Kaliteli bir eğitim vermelerinin yanı sıra uygun fiyatları ile de ön plana çıkan bu kurslar özellikle DSH sınavına girme şansını öğrencilerine tanımaktadır.
Almanya’da dil hazırlık okulları özel kurumlar tarafından verilebildiği gibi üniversitelerin kendi bünyelerinde de verilmektedir. Üniversiteler tarafından verilen dil hazırlık kurslarının maliyetleri özel kurslara göre daha uygun olmaktadır. Üniversiteden verilen dil hazırlık okullarının ücretleri dönemlik olarak ortalama 300 € olurken özel dil okullarının fiyatları 350 ila 500 € arasında değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında üniversitelere ait hazırlık okullarında eğitim görmenin öğrencilere sağlamış olduğu avantajlar da bulunmaktadır. Bu avantajlar içerisinde öğrenci kartı, kütüphane giriş yetkisi, üniversitenin kablosuz internet ağına erişim ve eyalet içerisinde ücretsiz seyahatinizi sağlayacak ulaşım kartı bulunmaktadır
Dil hazırlık okuluna kayıt yaptıran bilmeniz için A1 ile B2 arasında dil yeterliliğinin bulunması gerekmektedir. Bu sebeple de öncelikle ülkemizde belli bir seviyede dil eğitimi aldıktan sonra dil okullarına başvurulması önerilmektedir.
Eğitiminizin her düzeyinde tercih edebileceğiniz Almanya eğitim sisteminde yer alabilmek için profesyonel kadrosu ve deneyimi ile Unioku sizlerin yanında yer almaktadır.
 
Almanya Eğitim Danışmanlığı
}