Çek Cumhuriyeti Lisans Tamamlama

Çek Cumhuriyeti'nde Ön Lisans Tamamlama

Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamak mümkün mü? Çek Cumhuriyeti'nde nasıl lisans tamamlayabilirim? Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamak mümkündür. Türkiye'de bitirdiğiniz 2 yıllık bir ön lisans diploması ile Çek Cumhuriyeti'ne başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken derslerinizi saydırma imkanınız da bulunmaktadır. Böylece yaklaşık 2 yıl okuyarak, Çek Cumhuriyeti'nde lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.


📌 Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlama şartları nelerdir?

Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamanın en büyük şartı, okumak istediğiniz lisans bölümü ile alakalı bir ön lisans mezuniyetine sahip olmaktır. Örneğin Çek Cumhuriyeti'nde makine mühendisliği lisans eğitimi alacaksanız, Türkiye'de 2 yıllık bir makine teknikerliği bölümü okumuş olmanız gerekmektedir. Bir diğer önemli şart ise İngilizce gereksinimlerini karşılıyor olmanızdır. B2 seviyesini kanıtlayan geçerli bir dil sertifikanız yoksa, Çek Cumhuriyeti hazırlık okullarına katılabilir ve İngilizce eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.
Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamak için saydığımız şartları sıralamak gerekirse:


  • Türkiye'den alınmış 2 yıllık bir ön lisans diplomasına sahip olmak
  • Toefl, IELTS gibi kurumlardan alınmış B2 seviyesine denk bir sertifika. Eğer bu seviyede bir sertifikanız yoksa ve İngilizce seviyeniz yeterli değilse, üniversitenin hazırlık okullarına katılabilirsiniz.
  • Çek Cumhuriyeti'nin denk saydığı bir üniversitede okumuş olmak


Graduation📚 Çek Cumhuriyeti'nde hangi bölümlerde lisans tamamlayabilirim?

Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamak istiyorsunuz, fakat hangi bölümlerde lisans tamamlayabileceğinizden emin değil misiniz? Çek Cumhuriyeti'nde Türkiye'de ön lisansta okuduğunuz bölüm ile alakalı bölümü lisansa tamamlayabilirsiniz. Örneğin Türkiye'de bir yüksekokulda mimari restorasyon eğitimi aldıysanız, Çek Cumhuriyeti'nde mimarlık veya inşaat mühendisliği bölümlerinde lisans tamamlayabilirsiniz. Eğer bölümünüzden tamamen alakasız bir bölüm başvurusu yapmak istiyorsanız, baştan lisans okumanız gerekmektedir. Bitirdiğiniz ön lisans bölümüyle hangi bölümde lisans tamamlayabildiğinizi öğrenmek için buraya tıklayıp bizlere ulaşabilirsiniz!


⌛ Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlamak süresi nedir?

Çek Cumhuriyeti'nde lisans tamamlama süresi yaklaşık olarak 1.5 - 2.5 yıl arasında sürmektedir. Türkiye'de almış olduğunuz dersleri Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde saydırabilirsiniz, fakat bölüm profesörü derslerinizin ne kadarını sayacağına karar veren kişidir. Bu sebeple eğitim süreniz tamamen alacağınız ders sayısına, böylece bölüm profesörünün kararına bağlıdır.


Law
🎓Adalet bölümünü Çek Cumhuriyeti'nde lisansa tamamlamak

Çek Cumhuriyeti'nde adalet okuyabilir miyim? Çek Cumhuriyeti'nde adalet mezunları hukuk okuyabilir mi? Evet, eğer Türkiye'de bir üniversitede 2 yıllık adalet bölümü okuduysanız, Çek Cumhuriyeti'nde hukuk eğitimi için başvuru yapabilirsiniz. Neredeyse hiçbir batı ülkesi adalet mezunlarının hukuk okumasına izin vermezken, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi Avrupa ülkeleri sizin hukuk eğitimi almanıza müsaade etmektedir. Bu ülkelerdeki hukuk bölümüne sahip olan üniversitelerini bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


⛏ İnşaat Teknikerliği bölümünü Çek Cumhuriyeti'nde lisansa tamamlamak

Çek Cumhuriyeti'nde inşaat teknikerliği okuyabilir miyim? Çek Cumhuriyeti'nde inşaat teknikerliğini lisansa tamamlayabilir miyim? Evet, Çek Cumhuriyeti'nde Türkiye'de okumuş olduğunuz inşaat teknikerliği bölümünü inşaat mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Derslerinizin birçoğunun sayılacağını düşünürsek, tahmini 1-2 yıllık bir eğitim alarak, inşaat mühendisliği diplomanızı alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti'nde inşaat mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


Design
🖍Mimari Restorasyon bölümünü Çek Cumhuriyeti'nde lisansa tamamlamak

Çek Cumhuriyeti'nde mimari restorasyon bölümünü mimarlığa tamamlayabilir miyim? Evet, Türkiye'de mimari restorasyon bölümü mezunuysanız, Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde mimarlık ve inşaat mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Özellikle mimarlık fakültelerine kabul alabilmek için güçlü bir portfolyoya sahip olmanız gerekmektedir. Eğer portfolyonuzun yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, buradan bizlere sorabilirsiniz.


🔧Makine Teknikerliği bölümünü Çek Cumhuriyeti'nde lisansa tamamlamak


Çek Cumhuriyeti'nde makine teknikerliği bölümünü makine mühendisliğine tamamlayabilir miyim? Çek Cumhuriyeti'nde makine teknikerliği bölümünüzü makine mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Makine mühendisliği en yaygın mühendislik bölümlerinden birisi olduğu için Çek Cumhuriyeti'nde birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Çok yüksek bir mezuniyet notuna sahip olmadan bile, dünyanın en prestijli okullarında tamamen İngilizce olarak makine mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti'nde makine mühendisliği bölümüne sahip olan üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.Code💻Bilgisayar Programcılığı bölümünü Çek Cumhuriyeti'nde lisansa tamamlamak

Çek Cumhuriyeti'nde bilgisayar programcılığı bölümünü bilgisayar mühendisliğine tamamlayabilir miyim? Türkiye'de 2 yıllık bilgisayar programcılığı eğitimi almış öğrenciler, Çek Cumhuriyeti'nin en önde gelen üniversitelerinde dahi bilgisayar mühendisliği bölümünde lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Şu an dünyada en popüler bölümlerden biri olarak bilgisayar mühendisliği Çek Cumhuriyeti'ndeki onlarca üniversitede sunulmaktadır. Çok yüksek bir mezuniyet notu gerekmeden eğitim alabileceğiniz bu bölümde, uzaktan çalışma fırsatı sayesinde öğrenciyken aynı zamanda bölümünüzle ilgili işlerde de çalışabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti'nde bilgisayar mühendisliği bölümüne sahip olan üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.