Çek Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çek Cumhuriyeti'nde Öğrenci Vizesi Almak

Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesi nasıl alınır? Çek Cumhuriyeti'nde öğrenci vizesi almak için gerekli belgeler nelerdir?

Çek Cumhuriyeti'nden öğrenci vizesi almak için, Çek Cumhuriyeti üniversitelerinden birisinden öğrenci kabulü veya hazırlık öğrencisi kabulü almış olmanız gerekir. Eğer İngilizce B2 seviyenizi kanıtlayabiliyorsanız direkt olarak öğrenci kaydı yapabilir ve vize alabilirsiniz. Eğer İngilizce bilmiyorsanız hazırlık okullarından kabul alıp vize alabilirsiniz. Çek Cumhuriyeti'nden vize almak birçok batı Avrupa ülkesine göre daha kolaydır, bu sebeple Çek Cumhuriyeti'nde üniversite okumak daha kolay bir hale gelmektedir. Çünkü Çek Cumhuriyeti üniversiteleri de batı Avrupa ülkelerine göre daha kolay kabul vermektedir.🎫 Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu nasıl yapılır? Çek Cumhuriyeti'ne nasıl giderim? Çek Cumhuriyeti'nde vize almak için neler yapmam gerekir? Çek Cumhuriyeti'nin tek resmi vize kurumu olan VFS Global üzerinden Çek Cumhuriyeti'ne öğrenci, dil kursu öğrencisi ve turistik vize başvurusu yapabilirsiniz. Öğrenci vizeleri konusunda bizler Unioku Yurt Dışı Eğitim olarak size hizmet vermekteyiz.


Pass💼 Çek Cumhuriyeti Vize Başvurusunda Gerekli Belgeler Nelerdir?

Çek Cumhuriyeti'nde vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Çek Cumhuriyeti vize gerekli evrakları nelerdir? Vize başvurusu yaparken en önemli nokta evraklarınızın eksiksiz ve tam olmasıdır. Eksik evrak başvurularından dolayı birçok öğrenci vize reddi almaktadır. Çek Cumhuriyeti'nden vize reddinin size birçok zararı olabilir; okulunuza yetişemeyebilirsiniz, zamanınız boşa gidebilir vs. Vize evrak hazırlama konusunda bir uzmandan danışmanlık almanızı mutlaka öneririz. Bizle Unioku Yurt Dışı Eğitim olarak vize evrak hazırlama konusunda danışmanlık vermekteyiz. Sizlere vize başvuru evraklarından özetle bahsetmek isteriz.

Çek Cumhuriyeti'nde öğrenci vizesi almak için gereken belgeler genel olarak şunlardır:

 • Pasaport fotokopiniz
 • Çek Cumhuriyeti Vize başvuru formu
 • Çek Cumhuriyeti üniversitelerinden aldığınız kabul belgesi veya bir hazırlık okulu kaydı
 • Biyometrik fotoğraf
 • Çek Cumhuriyeti'nde Konaklama yeriniz olduğuna dair kanıt
 • Çek Cumhuriyeti'nde geçerli bir sağlık sigortası
 • Sabıka kaydı

⌛ Çek Cumhuriyeti Öğrenci Vizesinin Gelmesi Ne Kadar Sürüyor?

Çek Cumhuriyeti'nde öğrenci vizesi ne kadar sürüyor? Çek Cumhuriyeti öğrenci vizesinin gelme süresi yaklaşık 1-2 aydır. Üniversite eğitiminiz için Çek Cumhuriyeti' vize başvurunuzu eğitim başlangıcından 3-4 ay önce yapmanızı öneririz. Çünkü konsolosluklarda hem çok sıra olabiliyor, hem de atama tarihleri 1 ayı bulabiliyor.


📆 Çek Cumhuriyeti Vizesi Yaş Sınırı

Çek Cumhuriyeti'nden vize almak için bir yaş sınırı var mı? Hayır, resmi olarak konsolosluk tarafından bir yaş sınırı belirlenmemiştir. Fakat bizler yine de eğitime çok geç kalmış kişilerin, vize başvurusu yaparken yaşlarının onlara problem yaratabileceğini göz önünde bulundurmasını öneriyoruz. Vize şansınızı öğrenmek için bize ulaşabilir ve gerekli bilgileri edinebilirsiniz.✉ Çek Cumhuriyeti Oturum İzni

Çek Cumhuriyeti'nde nasıl oturum izni alırım? Çek Cumhuriyeti kaç yıllık oturum izni veriyor? Çek Cumhuriyeti oturum izni için gerekli evraklar nelerdir?
Çek Cumhuriyeti'nde oturum izni almak için bir üniversiteye kayıt olmuş olmanız gerekmektedir. Hazırlık okulundayken de bazı öğrenciler oturum izni alabilse de, oturum izni alabilmenin en kesin yolu kesin üniversite kaydı yapmış olmaktır. Çek Cumhuriyeti'nde oturum izni 1-2 yıllık verilmektedir ve öğrencilik devam ettiği müddetçe yenilenmektedir.

Çek Cumhuriyeti'nde oturum izni almak için gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport fotokopisi
 • Çek Cumhuriyeti vize başvuru formu
 • Çek Cumhuriyeti'nden bir üniversite kabul belgesi veya bir hazırlık okulu kaydı
 • Biyometrik fotoğraf
 • Çek Cumhuriyeti'nde gideceğiniz şehirde bir konaklama belgesi
 • Sağlık sigortası (TR/CZ 111 Sigorta Belgesi)
 • Sabıka kaydı