Çek Cumhuriyeti Yüksek Lisans

Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans Okumak

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans mı okumak istiyorsunuz? Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans ücretsiz mi? Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi üniversiteler hangileri?

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi almak için Türkiye'de 4 yıllık bir üniversite bitirmiş olmanız gerekmektedir. Türkiye'de bitirdiğiniz bölüm, Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans yapmak istediğiniz bölüm ile bağlantılı bir bölüm olmalıdır. Aksi takdirde bölümün minimum gereksinimlerini sağlayamazsanız, Çek Cumhuriyeti'ndeki yüksek lisans bölümünden kabul alamazsınız. Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans yapabileceğiniz üniversiteleri ve bölümleri keşfetmek için bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz.💰 Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans Ücretleri

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans fiyatları nedir? Çek Cumhuriyeti ünviersiteleri ücretleri nelerdir?

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans ücretleri batı Avrupa, İngiltere ve Amerika'ya göre çok daha uygundur. Çek Cumhuriyeti'nde yıllık 2.000€-6.000€ arasında bir ücret ödeyerek yüksek lisans okumak mümkündür. Çek Cumhuriyeti yabancı öğrenciler için İngilizce program sunmaktadır ve bu İngilizce programları ücretli olarak belirlemiştir. Üniversitelerin tek tek bölüm fiyatlarını öğrenmek için bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti Tıp Eğitimi Ücretleri

Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Ostrava University Ostrava 6 8.000€
Palacky University Olomouc 6 10.000€
Masaryk University Brno 6 13.400€
Charles University Prag 6 20.000€

Çek Cumhuriyeti Yüksek Lisans Mühendislik Ücretleri

Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Charles Üniversitesi Prag 2 5.700€
Masaryk Üniversitesi Brno 2 3.000€
Çek Teknik Üniversitesi Prag 2 5.400€
Brno Teknik Üniversitesi Brno 2 1.500€


Studies📃 Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans Eğitimi Şartları

Çek Cumhuriyeti yüksek lisans şartları nedir? Çek Cumhuriyeti yüksek lisans okumak için ne yapmalıyım? Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi almak için öncelikle 4 yıllık bir üniversite eğitimi almış olmanız gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisansa başlayacağınız bölüm, Türkiye'de okuduğunuz bölümle bağlantılı olmalıdır. Hatta bölümlerinizin arasında çok ders farkı varsa bile bazı üniversiteler bunu sorun etmektedir. Bu sebeple mutlaka Çek Cumhuriyeti'nde başvuracağınız yüksek lisans bölümünün ders içeriğine önceden bakmanızı öneririz.
Diğer bir şart ise dil bilgisi şartıdır. Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi alabilmek için B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. İngilizce dil seviyenizi TOELFS, IELTS gibi resmi sınavlar eşliğinde kanıtlamanız durumunda yüksek lisansa başvurabilirsiniz. Eğer yeterli İngilizce seviyeniz yoksa hazırlık okulu aracılığıyla Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans yapabilirsiniz.💬 Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans İçin İstenen Yabancı Dil Şartları

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi almak için hangi dili bilmem gerekiyor? Çek Cumhuriyeti'nde İngilizce yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler hangileridir? Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimini İngilizce alabilir miyim?

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi alabilmek için B2 seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Eğer Çek Cumhuriyeti'nde bir hazırlık okuluna katıldıysanız, oradan alacağınız bir bitirme sertifikası, Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans okumak için yeterli olacaktır.
Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, fakat yeterli İngilizce bilginiz yoksa, hazırlık okulu sayfamıza giderek, bu durumda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.Studises🌍 Çek Cumhuriyeti'nde İngilizce Yüksek Lisans Okuyabilir miyim?

Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans eğitimi İngilizce midir? Çek Cumhuriyeti'nde yüksek lisans Çekçe ve İngilizce olarak sunulmaktadır. Çek Cumhuriyeti'nde İngilizce yüksek lisans eğitimi veren onlarca üniversite bulunmaktadır. Neredeyse aradığınız her bölümü bulabileceğiniz genişlikte bir kataloğa sahiptir. Çek Cumhuriyeti'nde İngilizce yüksek lisans bölümlerini bulmak için bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz.🌐 Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans İçin Gereken İngilizce Dil Sertifikaları

  • Hazırlık Okulundan (Foundation Year) alınmış bir bitirme sertifikası
  • TOEFL iBT en az B2 seviyesinde
  • IELTS 5.5-6.5
  • Cambridge Test – Certificate in Advanced English (CAE)
  • İngilizce seviyenizin B2 olduğunu gösteren (Common European Frame of Reference for Languages, CEFR) şartlarını sağlayan bir sertifika
*TOEFL veya IELTS'ten hangi puanları almanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz. Genel olarak Çek Cumhuriyeti üniversitelerinde B2 seviyesine denk gelen puanı almanız gerekmektedir.Dates📆 Çek Cumhuriyeti'nde Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Nedir?

Çek Cumhuriyeti'ndeki üniversiteler 2 dönemde başvuru almaktadır. Bir kez kış dönemi (15 nisan - 15 eylül) arası, bir kez de yaz dönemi 15 aralık - 15 mart arası başvuru almaktadır. Her ünviersitenin başvuru dönemi farklıdır, bu sebeple belli bir tarih vermek mümkün değildir. Üniversitelr eğitime başlamadan yaklaşık 1 ay önceden başvurularını tamamen kapatırlar. Çek Cumhuriyeti üniversitelerinin başvuru tarihlerini tek tek öğrenmek için arama motorumuzu kullanarak aradığınız üniversitenin sayfasına girip bilgi almaktır. Ayrıca buradan bizlere ulaşabilir ve tarihler hakkında ücretsiz olarak bilgi talep edebilirsiniz.