Macaristan Dil Hazırlık Okulu

Macaristan İngilizce Hazırlık Okulu

Macaristan'da İngilizce dil eğitimi alabilir miyim? Macaristan üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitimleri var mı?
Bu tarz sorularınızı cevaplayacağımız bu yazımızda; Macaristan'da okumak isteyip, yeterli seviyede İngilizceleri olmayan öğrencilerin, Macaristan'da nasıl dil eğitimi alabileceğini bulabilirsiniz. Macaristan'da özel dil okullarının yanı sıra, üniversitelerin kendi bünyelerinde bulunan İngilizce hazırlık okulları sayesinde dil eğitimi alabilirsiniz. Hazırlık eğitiminin akabinde gireceğiniz seviye belirleme sınavı sonucu sayesinde, bütün Macaristan üniversitelerine başvuru yapabilirsiniz.


🌍 Macaristan Üniversitelerinde Dil Eğitimi

Macaristan'da ucuz dil kursları hangileridir? Macaristan'da en iyi dil okulları hangileridir?
Macaristan'da birçok üniversite, yeterli İngilizcesi olmayan öğrencilere kendi bünyelerinde İngilizce hazırlık eğitimi sunmaktadır. Macaristan üniversitelerinin hazırlık eğitimleri İngilizce seviyenize bağlı olarak genellikle 6 ay ile 1 yıl arasında sürmektedir ve hazırlık eğitiminin sonunda bitirme sınavına girmenize fırsat verirler. Üniversitelerin hazırlık okulları genelde, diğer dil kurslarına göre çok daha uygun fiyatlı ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Ayrıca okulun kendi bünyesinde bulundukları için öğrencilerin faydalandığı imkânlardan sizlerde yararlanabilirsiniz. Örneğin üniversite yurdunda kalabilir, yemekhanede yemek yiyebilirsiniz.

Macaristan'da hangi üniversitelerin hazırlık okuluna sahip olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!


Course


💶 Macaristan Dil Hazırlık Okulları Maliyetleri

Macaristan dil kursu fiyatları nedir? Macaristan'da hazırlık okulu fiyatları nedir?
Macaristan'da hazırlık okulları genel olarak diğer özel dil okullarından daha uygun fiyatlıdır ve daha geçerli sertifikalar vermektedir. Macaristan'daki dil hazırlık okullarının fiyatları yıllık 3.000€-5.000€ gibi fiyatları bulabiliyorken, diğer özel dil kursları yıllık 7.500€-10.000€ gibi fiyatlar arasında değişkenlik gösterebilir. Ayrıca hazırlık okuluyla birlikte kazanacağınız başka birçok avantaj bulunmaktadır:

  • Öğrenci kartı
  • Kütüphane giriş yetkisi
  • Üniversitenin kablosuz internet ağına erişim
  • Eyalet içerisinde ücretsiz seyahat etmenizi sağlayacak bir ulaşım kartı.
  • Üniversite yurtlarında konaklama imkanı

Macaristan Üniversiteleri Hazırlık Okulları

Üniversite Şehir Dönem Sayısı Dönemlik Ücret (6 ay)
Eötvös Loránd Üniversitesi Budapeşte 2 2.400€
Szeged Üniversitesi Szeged 2 3.150€
Debrecen Üniversitesi Debrecen 2 2.750€


📑 Macaristan Dil Hazırlık Okulu Şartları

Macaristan'da üniversiteler B2 seviyesine denk bir İngilizce dil sertifikası isterler. Henüz bu seviyede bir dil sertifikasına sahip olmayan öğrenciler için hazırlık okulu seçeneği mevcuttur. Macaristan'da sıfır İngilizceyle hazırlık okuluna kabul eden okullar bulunurken, bazı okullar İngilizce eğitiminizi Türkiye'de tamamlamış olmanızı isterler. Dil eğitimini Macaristan'da almak için, önce hazırlık okulu olan bir üniversiteye gidip, İngilizce öğrendikten sonra diğer üniversitelerin hepsine başvuru yapabilirsiniz. Ne de olsa artık bir Macaristan üniversitesinin hazırlık okulundan almış olduğunuz B2 sertifikanız olacak.