Macaristan Lisans Tamamlama

Macaristan'da Ön Lisans Tamamlama

Macaristan'da lisans tamamlamak nedir? Macaristan'da lisans tamamlamak istiyorum ne yapmalıyım? Macaristan'a dikey geçiş yapabilir miyim?
Macaristan'da lisans tamamlayabilirsiniz. Macaristan'da lisans tamamlamak için öncelikle bir ön lisans diplomasına sahip olmanız gerekmektedir, ayrıca ön lisans diploma notunuz ve İngilizce bilginiz üniversitelerin baktığı en önemli kriterdir.


📌 Macaristan'da Lisans Tamamlama Şartları Nelerdir?

Macaristan'da nasıl lisans tamamlayabilirim? Macaristan'da lisans tamamlamak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Ön lisans diplomasına sahip olan birisi lisans tamamlamak için en önemli şartlardan birini sağlamış olmaktadır. Diğer bir şart iste yeterli İngilizce bilgisine sahip olmaktır. Eğer yeterli İngilizce bilgisine sahip değilseniz, buraya tıklayarak ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Macaristan'da lisans tamamlamak için gereken şartları saymamız gerekirse:


  • Ön lisans diplomasına sahip olmak
  • B2 İngilizce seviyesine denk kabul edilen bir sınavı geçmiş olmak (IELTS, Toefl vb.). Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse, üniversitenin hazırlık okullarına katılabilirsiniz.
  • Macaristan'da denk sayılan bir okulda okumuş olmak


Graduation📚 Macaristan'da hangi bölümlerde lisans tamamlayabilirim?

Macaristan'da lisans tamamlamak istiyorsunuz, fakat hangi bölümlerde lisans tamamlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde buraya tıklayarak, bizlerden detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Macaristan'da lisans tamamlamak istediğiniz bölüm, ön lisansta okumuş olduğunuz bölümle alakalı bir bölüm olmalıdır. Mesela makine teknikerliği bölümünde okuduysanız, makine mühendisliğine başvuru yapmanız sizin için mantıklı olacaktır, veya turizm işletmeciliği ön lisansı aldıysanız, turizm yönetimi bölümünü tercih etmeniz de aynı şekilde mantıklı olacaktır. Eğer tamamen farklı bir bölümde lisans tamamlama yapmak istiyorsanız, baştan bir başvuru yapmanız gerekmektedir, böylece baştan üniversite okuyabilirsiniz.


⌛ Macaristan'da lisans tamamlamak ne kadar sürüyor?

Macaristan'da lisans tamamlamak yaklaşık 2-3 yıl sürmektedir. Macaristan'da lisans tamamlama sürenizi saydırdığınız ders sayısı belirleyecektir, Macaristan'da ön lisans eğitiminizde almış olduğunuz dersleri Macaristan'da lisansa tamamlayacağınız üniversiteye saydırma imkanınız bulunmaktadır. Fakat Macaristan'daki üniversiteler sizin bütün derslerinizi saymayabilirler, bu kararı tamamen her üniversite kendine göre vermektedir.


Law
🎓Adalet bölümünü Macaristan'da lisansa tamamlamak

Macaristan'da adalet okuyabilir miyim? Macaristan'da adalet mezunları hukuk okuyabilir mi? Evet, Macaristan'da adalet mezunları hukuk eğitimi alabilirler. Adalet mezunlarının hukuk okuyabilecekleri diğer ülkeler; Polonya ve Çek Cumhuriyeti'dir. Bu ülkelerdeki hukuk bölümüne sahip olan üniversitelerini bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


⛏ İnşaat Teknikerliği bölümünü Macaristan'da lisansa tamamlamak

Macaristan'da inşaat teknikerliği okuyabilir miyim? Macaristan'da inşaat teknikerliğini lisansa tamamlayabilir miyim? Evet, eğer inşaat teknikerliği okuduysanız, Macaristan'da inşaat mühendisliğine lisans tamamlayabilirsiniz. Macaristan'da inşaat mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


Law
🖍Mimari Restorasyon bölümünü Macaristan'da lisansa tamamlamak

Macaristan'da mimari restorasyon bölümünü mimarlığa tamamlayabilir miyim? Evet, Macaristan'da mimari restorasyon bölümünü mimarlığa tamamlayabilirsiniz. Macaristan'da mimarlık okumak için iyi bir portfolyoya sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü Macaristan üniversiteleri mimarlık bölümleri için öğrencilerden çizim yeteneklerine dair kanıtlar görmek isterler. Eğer portfolyonuzun yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, buradan bizlere sorabilirsiniz.


🔧Makine Teknikerliği bölümünü Macaristan'da lisansa tamamlamak


Macaristan'da makine teknikerliği bölümünü makine mühendisliğine tamamlayabilir miyim? Evet, Macaristan'da makine teknikerliği bölümünü makine mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Macaristan'da düşük puanınız olsa dahi, sizi makine mühendisliğine kabul eden üniversiteler bulunmaktadır. Macaristan'da makine mühendisliği bölümüne sahip olan üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.Law💻Bilgisayar Programcılığı bölümünü Macaristan'da lisansa tamamlamak

Macaristan'da bilgisayar programcılığı bölümünü bilgisayar mühendisliğine tamamlayabilir miyim? Evet, Macaristan'da bilgisayar programcılığı bölümünü bilgisayar mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Macaristan'da düşük puanınız olsa dahi, sizi bilgisayar mühendisliğine kabul eden üniversiteler bulunmaktadır. Macaristan'da bilgisayar mühendisliği bölümüne sahip olan üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.