Macaristan Üniversiteleri İçin Gerekli Belgeler

Macaristan Başvuru Şartları

Macaristan üniversitelerine başvuru nasıl yapılır? Macaristan üniversite başvuru adımları nelerdir? Macaristan'da nasıl üniversite okurum? Bu yazımızda sizin için genel olarak bu tarz sorularınızı yanıtlayacağız. Sayfanın sonunda Macaristan üniversitelerine başvurmak için gerekli evraklar listesini bulabilirsiniz.


📜 Macaristan Üniversitelerine Nasıl Başvururum?

Macaristan'daki üniversitelere başvurmak için öncelikle arama motorumuzu kullanarak, Macaristan'da üniversite okumak istediğiniz bölüme sahip olan üniversiteyi tespit etmeniz gerekiyor. Aradığınız üniversiteyi bulduktan sonra üniversitenin websitesine girip, yabancı öğrenciler (international incomings) için başvuru sayfasını bulabilirsiniz. Macaristan üniversiteleri genel olarak başvuruları kendi başvuru platformları üzerinden almaktadır. Bizler Unioku Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, üniversitelerin kendi platformları üzerinden yapmak istediğiniz başvurularınızda uzman kadromuzla size danışmanlık veriyoruz. Okullara biraz önce bahsettiğimiz gibi yabancı öğrenciler sekmesinden adım adım (step-by-step) açıklama kısmından gerekli içerikleri bulabilirsiniz.Documents


📌 Macaristan Üniversiteleri Gerekli Belgeler

Macaristan'daki üniversiteler için hangi belgeler lazım? Macaristan üniversiteleri için gerekli evrak listesi nedir?
Macaristan üniversitelerine başvuru yapmak için her üniversitenin ve her bölümün talepleri farklı olabilir. Örneğin Macaristan'da mimarlık eğitimi almak istiyorsanız genelde portfolyo hazırlamanız gerekmektedir. Eğer Macaristan'da yüksek lisans eğitimi almayı hedefliyorsanız, üniversite hocalarınızın yazacağı bir referans mektubu size avantaj sağlayacaktır. Macaristan üniversitelerine başvururken istenen gerekli evraklar genel olarak şunlardır:

  • Lise diplomalarınız
  • Üniversite diplomalarınız
  • CV
  • Motivasyon mektubu
  • Üniversite başvuru ücreti dekontu
  • Üniversite başvuru formu

Evrakları nasıl hazırlayacağınızı bilmiyorsanız veya profesyonel bir destek almak istiyorsanız, başvuru butonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz!