Macaristan Yatay Geçiş

Macaristan Üniversitelerine Yatay Geçiş

Macaristan'a yatay geçiş yapabilir miyim? Türkiye’de üniversite okurken Macaristan'a yatay geçiş yapabilir miyim? Türkiye’den Macaristan'a yatay geçiş yaparken nelere dikkat etmeliyim? Macaristan'da hangi bölümlere yatay geçiş yapabilirim?

Evet, Macaristan'a yatay geçiş yapabilirsiniz. Macaristan'a yatay geçiş yapmak için halihazırda okuduğunuz bölüme veya bölümünüze yakın bir bölüme yatay geçiş yapma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca Macaristan'a yatay geçiş yaparken Türkiye'de almış olduğunuz dersleri saydırma imkanınız bulunmaktadır.⏩ Macaristan'da Her Bölüme Yatay Geçiş Yapabilir Miyim?

Hayır, sadece hâlihazırda okumakta olduğunuz bölüme yakın bölümlere veya kendi bölümünüze geçiş yapabilirsiniz. Örneğin; makine mühendisliği okurken, diğer mühendislik dallarına yatay geçiş yapabilirsiniz. Fakat işletme, ekonomi gibi alakasız bölümlere geçiş yapamazsınız. Türkiye'de okuduğunuz bölümden, Macaristan'da okumak istediğiniz bölüme yatay geçiş yapıp yapamayacağınızı öğrenmek için bize ulaşınız! Ayrıca Macaristan'a yatay geçiş yapabileceğiniz bölümler hakkında genel bir fikre sahip olmak için, bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz. Eğer başka bir bölüme yatay geçiş yapmak istiyorsanız, bunun adı yatay geçiş değil, baştan başvuru işlemi olacaktır ve sıfırdan üniversiteye başlamanız gerekecektir.Careers✍ Macaristan'a Geçiş Yaparken Derslerimi Saydırabilir Miyim?

Evet, Macaristan'a yatay geçiş yaparken derslerinizi saydırabilirsiniz. Fakat her dersinizin sayılmayacağını söylememiz gerekir. Hangi derslerinizin sayılıp sayılmayacağını öğrenmenin tek yolu üniversiteye başvuru yaptıktan sonra, bölümün yetkili kişiyle iletişime geçmektir. Böylece hangi dersinizin sayılıp sayılmadığını üniversiteden resmi olarak öğrenebilirsiniz.