Macaristan Yüksek Lisans

Macaristan Yüksek Lisans Eğitimi

Macaristan'da yüksek lisans mı okumak istiyorsunuz? Macaristan'daki yüksek lisans bölümlerini öğrenmek mi istiyorsunuz? Macaristan'da yüksek lisans ücretsiz mi? Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi üniversiteler hangileri?

Macaristan'da yüksek lisans okumak için, Türkiye'den 4 yıllık bir üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Macaristan'da yüksek lisans süresi çoğu zaman 2 yıldır ve Macaristan'daki yüksek lisans eğitimleri ücretlidir. Eğitim fiyatları yıllık 2.000€'dan başlayıp 4.000€'ya kadar çıkabilmektedir. Üniversitelerin yıllık ücretlerini öğrenmek için bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz. Ayrıca Çek Cumhuriyeti'nin en iyi üniversitelerinde ve dünyada ilk 500'de bulunan okullarda da çok yüksek bir mezuniyet notuna sahip olmadan başvurabilirsiniz..💰 Macaristan'da Yüksek Lisans Ücretleri Nedir?

Macaristan'da yüksek lisans eğitimi ücretsiz midir? Macaristan'daki üniversitelerin yüksek lisans ücretleri nedir? Macaristan'da yüksek lisans eğitimi almak ücretlidir, fakat diğer Avrupa ülkeleri ve Amerika ülkeleri ile kıyaslandığında çok daha uygun fiyatlara eğitim alınabilmektedir. Üstelik Macaristan'ın en iyi üniversitelerinde dahi yüksek lisans eğitimini bu ücretlerle alabilirsiniz. Macaristan'da yüksek lisans okumak için gereken öncelikli şart 4 yıllık bir lisans mezunu olmanızdır. Macaristan'da yüksek lisans eğitimi yabancı öğrenciler için İngilizce'dir. Her bölümün ve her üniversitenin şartlarının farklı olduğunu biliniz, eğer kendinize uygun İngilizce yüksek lisans bölümlerini ve ücretlerini bulmak istiyorsanız, bölüm arama motorumuzu kullanarak bu bölümleri keşfedebilirsiniz.


Macaristan Tıp Eğitimi Ücretleri

Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Semmelweis Tıp Üniversitesi Budapeşte 6 17.500€
Szeged Tıp Üniversitesi Szeged 6 13.900€
Pecs Tıp Üniversitesi Pecs 6 14.000€

Macaristan Yüksek Lisans Ücretleri

Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Eötvös Loránd Üniversitesi Budapeşte 2 7.000€
Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Budapeşte 2 7.000€
Debrecen Üniversitesi Debrecen 2 6.500€

Studies📃 Macaristan'da Yüksek Lisans Eğitimi Şartları

Macaristan'da yüksek lisans eğitimi şartları nelerdir? Macaristan'da nasıl yüksek lisans okuyabilirim? Macaristan'da yüksek lisans eğitimi alabilmeniz için, öncelikle Türkiye'de bir 4 yıllık üniversite mezunu olmanız gerekmektedir. Macaristan'da yüksek lisans okumak istediğiniz bölüm, Türkiye'de lisans eğitiminizde aldığınız bölüme yakın bir bölüm olmalıdır.

Macaristan'daki birçok üniversite sizin lisans eğitiminizde almış olduğunuz dersleri baz alarak, gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol etmektedirler. Ayrıca Macaristan'daki başvuracağınız yüksek lisans bölümünün dil şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Çek Cumhuriyeti'nde eğitim dili yabancı öğrenciler için İngilizce'dir. Eğer yeterince yabancı dil bilginiz yoksa, hazırlık okulu ile ilgili sayfamızdan detaylı bilgilere erişmenizi öneririz.💬 Macaristan'da Yüksek Lisans İçin İstenen Yabancı Dil Şartları

Macaristan'da yüksek lisans eğitimi almak için hangi dili bilmem gerekiyor? Macaristan'da İngilizce yüksek lisans eğitimi veren üniversiteler hangileridir? Macaristan'da yüksek lisans eğitimini İngilizce alabilir miyim?

Macaristan'da yüksek lisans eğitimi alabilmek için üniversitenin, okumak istediğiniz bölüm için koymuş olduğu dil şartını sağlamanız gerekmektedir. İngilizce yüksek lisans bölümleri için genelde B2 seviyesinde İngilizce dil seviyesi istenmektedir. Eğer Macaristan'da bir üniversitenin hazırlık okuluna katıldıysanız, hazırlık okulunun sonunda girdiğiniz bitirme sınavı da B2 sertifikası yerine geçmektedir. Eğer Türkiye'de lisans eğitimini İngilizce aldıysanız, Macaristan'daki yüksek lisans bölümlerine başvururken çoğu zaman başka herhangi bir dil sertifikası göstermeniz gerekmez.

Macaristan'da yüksek lisans okumak için yeterli İngilizce bilginiz yoksa, hazırlık okulu sayfamıza giderek, bu durumda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.Studises🌍 Macaristan'da İngilizce Yüksek Lisans Okuyabilir miyim?

Macaristan'da İngilizce yüksek lisans eğitimi almak mümkündür. Türkiye'deki lisans bölümünüz %100 İngilizce ise, dil sertifikası göstermeden, Macaristan'da İngilizce yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Ya da B2 seviyesine denk bir İngilizce dil sertifikası sunmanız gerekmektedir. Macaristan'da İngilizce olarak yüksek lisans eğitimi alabileceğinizi üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.🌐 Macaristan'da Kabul Edilen İngilizce Dil Sertifikaları

  • Hazırlık Okulu (Foundation Year)
  • TOEFL
  • IELTS
  • Cambridge Test – Certificate in Advanced English (CAE)
  • İngilizce seviyenizin B2 olduğunu gösteren (Common European Frame of Reference for Languages, CEFR) şartlarını sağlayan bir sertifika
*TOEFL veya IELTS'ten hangi puanları almanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz. Genel olarak B2 seviyesine denk gelen puanı almanız gerekmektedir.Dates📆 Macaristan'da Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Nedir?

Macaristan'da yüksek lisans başvuru tarihleri üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Fakat büyük bir çoğunlukla üniversitelerin başvuru tarihleri 15 Nisan - 15 Temmuz arası ve 15 Kasım - 15 Ocak arası olmaktadır. Bunun yanı sıra birçok üniversite bu sayılan tarihlerden 2-3 ay önce başvuruları kapatmaktadırlar. Bu sebeple en doğru bilgiyi almak için arama motorumuzu kullanarak aradığınız üniversitenin sayfasına girip bilgi almaktır. Ayrıca buradan bizlere ulaşabilir ve tarihler hakkında ücretsiz olarak bilgi talep edebilirsiniz.