Polonya Dil Hazırlık Okulları

Polonya İngilizce Hazırlık Okulu

Polonya'da İngilizce dil eğitimi alabilir miyim? Polonya üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitimleri var mı?
Polonya'da üniversite okumak isteyen, fakat B2 seviyesinde İngilizceye sahip olduğunu kanıtlayamayan öğrenciler Polonya'da üniversitelerin hazırlık okullarına katılabilirler. Polonya devlet üniversitelerinde verilen bu İngilizce hazırlık eğitimi 6 ay veya 1 yıl sürebilmektedir. Ayrıca Polonya'daki diğer özel dil okullarına kıyasla oldukça uygun fiyatlı olmaları nedeniyle yurt dışından gelen öğrenciler tarafından çok talep görmektedir.


🌍 Polonya Üniversitelerinde Dil Eğitimi

Polonya'da ucuz dil kursları hangileridir? Polonya'da en iyi dil okulları hangileridir?
Polonya üniversitelerinin yabancı öğrenciler için sunduğu İngilizce hazırlık okulları oldukça kaliteli eğitim vermektedirler. Polonya hazırlık okulları eğitiminin akabinde öğrencilerin aldığı kurs bitirme sertifikalarıyla, Polonya'daki diğer bütün okullara başvuru yapılabilir. Polonya üniversiteleri hazırlık okulları devlet bünyesi tarafından verildiği için çok sistemli ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır.
Polonya'da hangi üniversitelerin hazırlık okuluna sahip olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz!


Course


💶 Polonya Dil Hazırlık Okulları Maliyetleri

Polonya dil kursu fiyatları nedir? Polonya'da hazırlık okulu fiyatları nedir?
Polonya İngilizce hazırlık okulları dünyanın birçok yerinde alacağınız İngilizce eğitimi göre çok daha ucuzdur. İngiltere'de, Malta'da alacağınız 3 aylık eğitim ücreti, neredeyse Polonya'daki hazırlık okullarının yıllık ücretlerine denktir. Ayrıca geçerliliğinin de çok fazla olması nedeniyle, Polonya'nın en büyük avantajlarından biridir. Polonya hazırlık okullarına katılmanın, dil eğitiminin yanı sıra başka birçok avantajı daha vardır:

  • Üniversite öğrenci kartı
  • Üniversite kütüphanelerine giriş yetkisi
  • Üniversitenin WiFi ağına erişim
  • Uygun fiyata öğrenci ulaşım kartları
  • Üniversite yurtlarında konaklama imkanı

Polonya Üniversiteleri Hazırlık Okulları

Üniversite Şehir Dönem Sayısı Dönemlik Ücret (6 ay)
Varşova Üniversitesi Varşova 2 3.100€
Varşova Teknoloji Üniversitesi Varşova 2 2.560€
Wroclaw Üniversitesi Wroclaw 2 3.700€
Vincent Pol Üniversitesi Lublin 2 1.800€


📑 Polonya Dil Hazırlık Okulu Şartları

Polonya üniversiteleri öğrencilerden kabul için B2 seviyesinde İngilizce şartı koşmaktadır. B2 seviyesine sahip olmayan, fakat üniversitenin bölümüne girmek için yeterlilikleri sağlayan öğrenciler, Polonya'daki üniversitelerin hazırlık okullarına katılabilirler. Hazırlık okulu şartları oldukça basittir. Öncelikle bölüm şartını sağlamalısınız, doğru şekilde başvuru yapmalısınız, doğru tarihte başvuru yapmalısınız ve hazırlık okulu harç ücretini yatırmalısınız. Tüm bu şartları sağladığınız durumda, Polonya hazırlık okullarına katılabilirsiniz.