Polonya Lisans Tamamlama

Polonya'da Ön Lisans Tamamlama

Polonya'da lisans tamamlamak nedir? Polonya'da lisans tamamlamak istiyorum ne yapmalıyım?
Evet, Polonya'da lisans tamamlayabilirsiniz! Polonya'da lisans tamamlamak için Türkiye'den bir ön lisans diplomasına sahip olmanız ve gerekli yabancı dil şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Polonya'da lisans tamamlamak için DGS sınavına girmeniz gerekmez. Çok uygun fiyatlarla lisans tamamlayabileceğiniz Polonya, ön lisans mezunları için adeta bir fırsat ülkesi.


📌 Polonya'da Lisans Tamamlama Şartları Nelerdir?

Polonya'da lisans tamamlamanın şartları diğer Batı Avrupa ülkelerine göre oldukça kolaydır. Öncelikle ön lisansta okuduğunuz bölümle bağlantılı bir lisans bölümü seçip, bu bölüme başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra üniversiteden kabul alınca, okulun yetkili kurumuyla mailleşerek, derslerinizi saydırmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor ve böylece Türkiye'de ön lisans eğitiminde almış olduğunuz dersleri saydırabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra gerekli dil şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Eğer yeterli İngilizce bilgisine sahip değilseniz, buraya tıklayarak ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Polonya'da lisans tamamlamak için gereken şartları saymamız gerekirse:


  • Türkiye'den bir ön lisans diplomasına sahip olmak
  • İngilizce B2 seviyesinde bir sertifika sahibi olmak (IELTS, Toefl vb.). Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse, üniversitenin hazırlık okullarına katılabilirsiniz.
  • Türkiye'de okuduğunuz üniversitenin Polonya'da denkliği olması


Graduation📚 Polonya'da hangi bölümlerde lisans tamamlayabilirim?

Polonya'da hangi bölümlerde lisans tamamlayabilirim diye merak ediyorsanız, tüm cevaplarınızı burada bulacaksınız. Türkiye'de ön lisans eğitiminizde okuduğunuz bölüme yakın bir bölüm üzerinden lisans tamamlayabilirsiniz. Peki yakın bölüm nedir? Bölümünüze yakın bir bölüm; mesela Türkiye'de ön lisansta makine teknikerliği okuduysanız, Polonya'da bunu makine mühendisliğine veya mekatronik mühendisliğine tamamlamanız mantıklı olacaktır. Fakat eğer örneğin finans ön lisans bölümünüzü, bilgisayar mühendisliğine tamamlamak isterseniz, bu mümkün olmayacaktır. Bu durumda aslında baştan bir lisans eğitimine başvurmuş olursunuz. Hangi bölümlerde Polonya'da lisans tamamlayabileceğinizi öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.


⌛ Polonya'da lisans tamamlamak ne kadar sürüyor?

Polonya'da lisans eğitimi ne kadar sürüyor sorusuyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Polonya'da lisans tamamlama süresini, seçtiğiniz bölüm belirleyecektir. Eğer Polonya'da bölümünüzle alakalı bir bölümde lisans tamamlarsanız, derslerinizin büyük bir kısmını saydırabilirsiniz. Polonya'da üniversite eğitimi 3 yıl olduğu için, 1 yıl dahi derslerinizi saydırsanız, 2 yıllık bir eğitimle Polonya'dan mavi lisans sahibi olabilirsiniz..


Law
🎓Adalet bölümünü Polonya'da lisansa tamamlamak

Polonya'da adalet bölümünü hukuğa tamamlayabilir miyim? Polonya'da avukat olabilir miyim? Evet, Türkiye'de okumuş olduğunuz adalet bölümünü, Polonya'da hukuk eğitimine tamamlayabilirsiniz. Birçok Batı Avrupa ülkesi adalet mezunları için hukuk eğitimi hakkı tanımasa da, Polonya üniversiteleri yabancı öğrencilere hukuk tamamlama hakkı sunmaktadır.. Bu ülkelerdeki hukuk bölümüne sahip olan üniversitelerini bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


⛏ İnşaat Teknikerliği bölümünü Polonya'da lisansa tamamlamak

Türkiye'de inşaat teknikerliği okudum, bu bölümü Polonya'da inşaat mühendisliğine tamamlayabilir miyim? Evet, Türkiye'de almış olduğunuz ön lisans eğitimini Polonya'da inşaat mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ön lisans bölümünüzde almış olduğunuz dersleri de saydırarak, eğitim sürenizi kısaltabilirsiniz. Polonya'da inşaat mühendisliği okuyabileceğiniz üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.


Law
🖍Mimari Restorasyon bölümünü Polonya'da lisansa tamamlamak

Türkiye'deki mimari restorasyon ön lisans bölümümü Polonya'da mimarlığa tamamlayabilir miyim? Evet, ön lisansta mimari restorasyon okuduysanız, Polonya'da mimarlık bölümüne kabul alabilirsiniz. Fakat Polonya'da mimarlık okumanın tek şartı bu değildir. Üniversitenin İngilizce şartının yanı sıra, mimarlık ile alakalı güçlü bir portfolyonuz veya çizim yeteneğiniz olması gerekmektedir. Çünkü Polonya'da birçok mimarlık fakültesi öğrencilerden güçlü bir çizim yeteneği ve iyi bir portfolyo istemektedir. Eğer portfolyonuzun yeterli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, buradan bizlere sorabilirsiniz.


🔧Makine Teknikerliği bölümünü Polonya'da lisansa tamamlamak


Polonya'da ön lisans makine teknikerliği eğitiminizi makine mühendisliğine ve mekatronik mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Polonya'da onlarca makine mühendisliği bölümünü sunan üniversite bulunmaktadır, çok yüksek mezuniyet notlarına sahip olmadan dahi dünyada ilk 500'de bulunan Polonya üniversitelerine makine mühendisliği bölümünde kabul alabilirsiniz. Polonya'da makine mühendisliği bölümüne sahip olan üniversiteleri bulmak için arama motorumuzu kullanabilirsiniz.Law💻Bilgisayar Programcılığı bölümünü Polonya'da lisansa tamamlamak

Türkiye'de bilgisayar programcılığı ön lisansı okudunuz ve bu bölümünüzü Polonya'da bilgisayar mühendisliğine tamamlamak istiyorsunuz, fakat bu mümkün mü bilmiyor musunuz? Polonya'da ön lisans bilgisayar programcılığı eğitiminizi bilgisayar mühendisliğine tamamlayabilirsiniz. Hatta almış olduğunuz birçok dersi saydırarark, notlarınız düşük dahi olsa bilgisayar mühendisliğinden kabul alabilirsiniz. Polonya'da birçok teknik üniversite bulunmakta ve bu üniversiteler sizi kolaylıkla kabul etmesine rağmen, dünya sıralamalarında oldukça yüksek konumdalardır.