Polonya Vize İşlemleri

Polonya Öğrenci Vizesi Almak

Polonya'da öğrenci vizesi başvurusu nasıl yapılır? Polonya vize şartları nedir? Polonya öğrenci vizesi nedir?
Polonya'da öğrenci visesi almak çoğu Batı Avrupa ülkesine nazaran daha kolaydır. Polonya öğrenci vizeleri genel olarak 6-12 aylık olarak verilir. Polonya öğrenci vizesi alabilmek için Polonya üniversitelerinden bir kabul almanız veya hazırlık okulu kaydı yapmış olmanız gerekmektedir. Üniversite veya hazırlık okulu kaydınızı yaptıktan sonra, diğer geri kalan vize işlemlerini tamamlayarak vize alabilirsiniz.🎫 Polonya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya öğrenci vizesi başvuru için tüm gerekli şartları yerine getirdikten sonra, Polonya konsolosluğunun Türkiye'de bulunan tek vize yetkilisi VFS Global üzerinden randevu alabilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz. Randevu almak için bazen sıra beklemeniz veya randevu boşluğu oluşmasını beklemeniz gerekebilir, bu gibi durumlarda bizler Unioku Yurt Dışı Eğitim ailesi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Randevunuz vizenizden yaklaşık 1 ay sonra olmaktadır ve bu 1 ay içerisinde tüm gerekli evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Vizenin açıklanması ise 4-8 haftayı bulabilmektedir.


Pass💼 Polonya Vize Başvurusunda Hangi Belgeler Gereklidir?

Polonya'da vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Polonya vize gerekli evrakları nelerdir? Polonya'da öğrenci vizesi başvurusu için sahip olmanız gereken evrakları tam olarak hazırlamadan başvuru yapmamalısınız. Eksik evrak ile başvuru yapan öğrencilerin vize süreleri ve vize alma şansları düşmektedir. Bu sebeple mutlaka evrakları titizlikle hazırlamanız gerekmektedir.

Polonya'da öğrenci vizesi almak için gereken belgelerden bazıları şunlardır:

 • Pasaportunuzun bir fotokopisi
 • VFS Global'in size verdiği vize randevu formu
 • Polonya'da bir üniversiteden veya hazırlık okulundan alınmış bir kabul belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Polonya'da konaklama yerine sahip olduğunuzu kanıtlayan bir belge
 • Türkiye'den yapılmış en az 6 aylık bir sağlık sigortası
 • Sabıka kaydı

⌛ Polonya Öğrenci Vizesinin Gelmesi Ne Kadar Sürüyor?

Polonya'da öğrenci vizesi ne kadar sürüyor? Polonya öğrenci vizesinin gelme süresi 4-8 haftayı bulabilmektedir. Polonya öğrenci vizesi için randevu aldığınızda, randevu tarihiniz yaklaşık 1-1.5 ay sonrasına atanacaktır, vizenin gelme süresinin de 4-8 hafta olduğunu hesaba katarsak, Polonya vizesine başvuracak öğrencilerin gitmeleri gereken tarihten 3-4 ay önce başvurmalarını öneririz.


📆 Polonya Vizesi Yaş Sınırı

Polonya'dan vize almak için bir yaş sınırı var mı? Hayır, Polonya'da öğrenci oturum izni almanın bir yaş sınırı yoktur, fakat yine de konsolosluk istediği zaman bir öğrencinin yaşını fazla bularak reddetme hakkına sahiptir, ama aslında konunun yaşla ilgisi yoktur. Bir öğrenci lisans, yüksek lisans ve 8 yıl iş hayatında kalıp 35 yaşında geldiyse ve Polonya'da bir master programına başvurduysa, bu durumda örneğin Polonya konsolosluğu yaşı problem etmeyecektir. Fakat üniversiteyle yıllarca bağı olmamış, bir üniversiteye kaydı olmamış öğrencilere vize verilme şansı biraz daha düşüktür.

✉ Polonya Oturum İzni

Polonya'da nasıl oturum izni alırım? Polonya kaç yıllık oturum izni veriyor? Polonya oturum izni için gerekli evraklar nelerdir?
Polonya'da öğrenci oturum izni almak için, Polonya'da bir üniversitede kaydınız olması gerekmektedir. Bir öğrenci 6 aylık bir hazırlık programına kaydolduysa, Polonya konsolosluğu bu öğrenciye 6 aylık bir vize verecektir. Hazırlık okulunu başarıyla bitiren öğrenciler, vizeleri dolmadan üniversitelerden kabul alabilirler ve böylece öğrenci oturum iznine başvurabilirler.

Polonya'da oturum izni almak için gereken belgeler şunlardır:

 • Pasaportunuzun bir fotokopisi
 • Oturum izni başvuru formu
 • Polonya'da bi üniversiteden kabul belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kira sözleşmeniz
 • Sağlık sigortası (TR/CZ 111 Sigorta Belgesi)
 • Sabıka kaydı