Polonya Yatay Geçiş

Polonya Üniversitelerine Yatay Geçiş

Polonya'ya yatay geçiş yapabilir miyim? Polonya'ya yatay geçiş nasıl yapılır? Polonya yatay geçiş şartları nedir?.

Evet, Polonya'ya yatay geçiş yapabilirsiniz. Polonya'ya yatay geçiş yapmak için Türkiye'de halihazırda bir üniversitede okuyor olmanız gerekir. Türkiye'de almış olduğunuz dersleri Polonya başvurusunda bölüm yetkilisine göndererek, derslerinizi saydırmanız gerekir. Polonya'ya yatay geçiş yaparken bütün derslerinizin sayılmayacağını unutmamalısınız, mutlaka uyumlu olmayan dersler olacaktır, fakat Polonya'da üniversite 3 yıl olduğu için ders sayınız da doğal olarak daha az olacaktır.⏩ Polonya'da Her Bölüme Yatay Geçiş Yapabilir Miyim?

Polonya'da hangi bölümlere yatay geçiş yapabilirim? Polonya'ya yatay geçiş yaparken, mutlaka bölümünüzle alakalı bir bölüme yatay geçiş yapmalısınız. Polonya'da yatay geçiş yaptığınız üniversitede seçtiğiniz bölümün derslerini daha önce Türkiye'de almış olmalısınız, böylece derslerinizi saydırıp yatay geçiş yapabilirsiniz. Aksi takdirde ders saydırmazsanız, bunun adı yatay geçiş değil baştan lisans eğitimi almak olacaktır.Careers✍ Polonya'ya Geçiş Yaparken Derslerimi Saydırabilir Miyim?

Evet, Polonya'ya yatay gçeiş yaparken, daha önce almış olduğunuz derslerin aynısı veya benzeri başvurduğunuz üniversitede de veriliyorsa, o derslerinizi büyük bir ihtimalle saydırabilirsiniz. Genel olarak Polonya'ya yatay geçiş yapan öğrenciler derslerinin yaklaşık %60'ını saydırmaktadırlar ve böylece daha hızlı bir şekilde eğitimlerini bitirebilmektedirler.