Polonya Yüksek Lisans

Polonya Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya'da yüksek lisans eğitimi nasıl alınır? Polonya yüksek lisans şartları nelerdir? Polonya'da yüksek lisans ücretleri nedir?

Polonya'da yüksek lisans eğitimi dünyanın en prestijli okullarında eğitim almak demektir. Dünyada ilk 500'de birçok üniversitesi bulunan Polonya'da yüksek lisans almak her öğrencinin hayalidir. Polonya'da yüksek lisans okuyabilmek için 4 yıllık bir lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Polonya'da yüksek lisans eğitimi yaklaşık 2 yıl sürmektedir ve Polonya'da yüksek lisans ücretleri yıllık 2.000-5.000€ arasında değişmektedir. Üniversitelerin yıllık ücretlerini öğrenmek için bölüm arama motorumuzu kullanabilirsiniz. Ayrıca Çek Cumhuriyeti'nin en iyi üniversitelerinde ve dünyada ilk 500'de bulunan okullarda da çok yüksek bir mezuniyet notuna sahip olmadan başvurabilirsiniz..💰 Polonya'da Yüksek Lisans Ücretleri Nedir?

Polonya'da yüksek lisans ücretleri nedir? Polonya'da yüksek lisans eğitiminin dünya çapında kalitesinin yanında, bir de fiyatları çok uygundur. Birçok İngilizce yüksek lisans eğitim veren ülkeye göre çok daha uygun fiyatlara yüksek lisans eğitimi veren Polonya'da yıllık ücretler her bütçeye uygun şekildedir. Eğer Polonya'da İngilizce yüksek lisans bölümlerini ve ücretlerini bulmak istiyorsanız, bölüm arama motorumuzu kullanarak bu bölümleri keşfedebilirsiniz.


Polonya Tıp Eğitimi Ücretleri


Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Jagiellon Üniversitesi Krakow 6 14.000€
Nicolaus Copernicus Üniversitesi Torun 6 9.700€
Lodz Tıp Üniversitesi Lodz 6 11.200€

Polonya Yüksek Lisans Ücretleri

Üniversite Şehir Yıl Sayısı Yıllık Ücret (Euro)
Varşova Üniversitesi Varşova 3 3.000€
Jagiellon Üniversitesi Krakow 3 4.000€
AGH Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Krakow 3 4.200€
Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi Poznan 3 1.700€
Varşova Teknoloji Üniversitesi Varşova 3 3.600€
Wroclaw Teknoloji Üniversitesi Wroclaw 3 3.100€

Studies📃 Polonya'da Yüksek Lisans Eğitimi Şartları

Polonya'da yüksek lisans okuma şartları oldukça makuldur. Polonya'da yüksek lisans yapmak için çok iyi mezuniyet notlarına sahip olmanıza gerek yoktur. En önemli şart 4 yıllık bir lisans bölümünden mezun olmuş olmaktır, aksi takdirde Polonya'da yüksek lisans yapamazsınız. Ayrıca Polonya'da okumak istediğiniz bölümü veya benzerinin 4 yıllık lisans eğitimini almış olmanız gerekmektedir. Örneğin lisansta bilgisayar mühendisliği okuduysanız, yüksek lisansta bilgisayar mühendisliği veya veri bilimi okuyabilirsiniz. Fakat eğer lisansta makine mühendisliği okuduysanız, bilgisayar mühendisliği okuyamazsınız. Polonya'daki üniversitelerin yüksek lisans bölümleri için belli derslerin kredi gerekliliklerini sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca Polonya'da yüksek lisans eğitimi İngilizce alınabilir. Eğer yeterli İngilizce dil bilginiz yoksa, hazırlık okulu sayfamızdan detaylı bilgilere erişmenizi öneririz.💬 Polonya'da Yüksek Lisans İçin İstenen Yabancı Dil Şartları

Polonya'da yüksek lisans İngilizce okunabilir mi? Polonya'da yüksek lisans için hangi dil sertifikası lazım? Polonya üniversitelerinin kabul ettiği dil sertifikaları nedir?
Polonya'da yüksek lisans eğitimi almak için mutlaka İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Polonya'da birçok üniversite farklı dil şartları istemektedir, bu sebeple başvurmadan önce mutlaka hangi dil şartını yerine getirmeniz gerektiğini öğreniniz. Polonya'da üniversiteler büyük bir çoğunlukla Toefl, IELTS gibi sınavlar istemektedir, fakat bunun yanı sıra bazı okullar Skype toplantısı yaparak veya yazılı bir test göndererek de okula kabul etmektedir.
Polonya'da yüksek lisans okumak için yeterli İngilizce bilginiz yoksa, hazırlık okulu sayfamıza giderek, bu durumda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.Studises🌍 Polonya'da İngilizce Yüksek Lisans Okuyabilir miyim?

Polonya'da yüksek lisans eğitimi yabancı öğrenciler için İngilizce olarak sunulmaktadır. Polonya'daki üniversiteler bünyelerinde yurt dışından çok talep gören bölümleri İngilizce olarak eğitime sunmaktadır. İngilizce olarak sundukları eğitimler için de cüzi yıllık harç ücretleri istemektedirler.🌐 Polonya'da Kabul Edilen İngilizce Dil Sertifikaları

  • Hazırlık Okulundan (Foundation Year) alınmış bir bitirme belgesi
  • TOEFL'dan B2 seviyesine denk gelen bir sertifika
  • IELTS'ten B2 seviyesine denk gelen bir sertifika
  • Cambridge Test – Certificate in Advanced English (CAE)
  • İngilizce seviyenizin B2 olduğunu gösteren (Common European Frame of Reference for Languages, CEFR) şartlarını sağlayan ve uluslararası geçerliliği olan bir dil sertifikası.
*TOEFL veya IELTS'ten hangi puanları almanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, buradan öğrenebilirsiniz. Genel olarak B2 seviyesine denk gelen puanı almanız gerekmektedir.Dates📆 Polonya'da Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Nedir?

Polonya'da yüksek lisans son başvuru tarihi nedir? Polonya'da yüksek lisans başvuru tarihleri yılda 2 defa açılmaktadır. Polonya üniversiteleri genel olarak başvuruyu kışın almaktadır, fakat yazın da başvuru alan birçok Polonya üniversitesi bulunmaktadır. Polonya üniversitelerinin kış dönemi başvuru tarihleri 15 nisan - 15 ağustos arası değişmektedir. Eğer üniversitenin yaz dönemine başvurmak istiyorsanız başvuru tarihleriniz 15 ekim - 15 şubat aralığında değişmektedir. Bu sebeple en doğru bilgiyi almak için arama motorumuzu kullanarak aradığınız üniversitenin sayfasına girip bilgi almaktır. Ayrıca buradan bizlere ulaşabilir ve tarihler hakkında ücretsiz olarak bilgi talep edebilirsiniz.